PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1461}

Ciało i krew

Flesh+Blood
7,0 3 667
ocen
7,0 10 1 3667
7,3 3
oceny krytyków
Ciało i krew
powrót do forum filmu Ciało i krew

Od pierwszych minut film ten szokuje, a i później sceny wprawiające w zakłopotanie pojawiają się dość często. Od mniej więcej połowy fabuła trochę się rozjeżdża i ma się wrażenie, jakby reżyser nie do końca wiedział, co chce pokazać, ale nawet to nie przeszkadza temu obrazowi być czymś oryginalnym - brudnym, brutalnym, ale i posiadającym nieco humoru kinem, jakiego dziś trudno już uświadczyć. Na uwagę zasługują kostiumy, scenografia, sceny walki i zastanawiające postawy bohaterów, z których chyba żaden nie jest postacią pozytywną. Odważna rola Jennifer Jason Leigh.

użytkownik usunięty
Zloty_Deszcz

Bardzo dobre podsumowanie.
Dopiero trafiłem na ten film i trochę żałuję, że tak późno. Nie wiem czy był on kiedyś emitowany przez polską telewizję (nie kojarzę, ale mogłem przeoczyć..). Z drugiej strony może to i dobrze - pewnie jako szczyl niewiele bym zrozumiał z postaci Odtwarzanej przez J.J.Leigh.

ocenił(a) film na 6

Pamiętam, że ładnych kilkanaście lat temu widziałem go na którymś z polskich kanałów, nie pamiętam tylko dokładnie na którym, był emitowany wtedy pod tytułem Róża i miecz.

użytkownik usunięty
Davis42

Ooo to ciekawe, musiałem go z pewnością przeoczyć. Ale telewizja powtarza(ła) wiele filmów, czasem starszych, ale na ten jakoś nie natrafiłem. Mówię o okresie, gdy jeszcze filmy oglądało się w tv. Obecnie rzadko puszczają coś wartościowego (mówię o publicznej; w prywatnych klimat nawet najlepszych widowisk jak Władca Pierścionków potrafią zabić reklamy..).

ocenił(a) film na 9

Achtung i uwaga !
"Róża i miecz" to wersja okrojona z co bardziej drastycznych scen
Oryginał ma 127 minut , a wszystko co ma mniej to oszustwo :p
Pełnej wersji to chyba tv nie puszcza :/

użytkownik usunięty
mateusztt

Ja oglądałem wersję 126/127 minutową więc luz;) A jak słyszę "Róża.." to Pierścień i Róża przychodzą mi na myśl w pierwszej kolejności - nic nie poradzę, mam takie zboczenie ze skojarzeniem przez fascynację z młodych lat;P

ocenił(a) film na 3

To samo mi się udzieliło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones