PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=780915}

Kokainowy Rick

White Boy Rick
6,2 12 874
oceny
6,2 10 1 12874
5,2 8
ocen krytyków
Kokainowy Rick
powrót do forum filmu Kokainowy Rick

3/10 magia kina...

ocenił(a) film na 3

Nieuczciwi policjanci oszukali uczciwego sprzedawcę narkotyków... To jest magia kina - pokazać dilera narkotyków w taki sposób, żeby ludzie mu współczuli, że poszedł do więzienia. Współczuję ludziom, którzy zachwycają się tą historią i utożsamiają się z bohaterem. Powinni odsiedzieć za niego resztę kary, w ramach solidarności :)

ocenił(a) film na 7
makr

A Ty powinieneś zaznaczyć, że swoim wpisem spoilerujesz temat.

ocenił(a) film na 3
deeper_darkside

faktycznie. mój błąd

ocenił(a) film na 6
makr

ale to nie oznacz ze słaby film

ocenił(a) film na 6
makr

Warto jednak zaznaczyć, że ten diler miał 15 lat, gdy go zaczęto wciągać w ten biznes. Dzieciak, bez porządnej wychowawczej ręki, z ojcem takim a nie innym, siostrą narkomanką. To głównie o to chodzi w tym filmie. O to, jak dorośli potrafią spartolić sprawę. O tym mówi zresztą ojciec chłopaka. Dzieciak nie należał ani do odpowiedzialnych, ani specjalnie mądrych, jak cześć spora nastolatków w tym wieku. Tylko że ci, których rodzice nie spartolą sprawy, mają szansę na dojrzałość i odpowiedzialność i nie zostają dilerami. Dla mnie o tym jest ten film.

ocenił(a) film na 4
Offi

Należał do wyjątkowo głupich i denerwujących szczeniaków...wszystkich krytykował,pouczał,chodziło mu tylko o kasę i łatwe życie.

ocenił(a) film na 6
Tamilina

Nie wiem, w jakim jesteś wieku, ale naprawdę takiego "szczeniaka" można sobie wychować. Dokładnie tak samo, jak z problemami poznawczymi (wystarczy go od pierwszych miesięcy życia sadzać przed ekranami - co wpływa na rozwój mózgu), narkomana, osobę agresywną, znerwicowaną, leniwą lub depresanta. Można też wychować osobę o chłonnym umyśle, stabilną emocjonalnie i empatyczną.
Dziecko może mieć taki a nie inny zestaw predyspozycji, dziedziczonych cech, talentów (i antytalentów), ale reszta zależy od dorosłych. Oczywiście do pewnego momentu, bo potem świadomie możemy nad sobą pracować, zmieniać własne postawy. Ale ten moment bardzo rzadko pojawia się w okresie nastoletnim.

ocenił(a) film na 4
makr

Racja.Nie było w filmie żadnej pozytywnej postaci.Nikogo nie było mi żal i nic nie czułam.Każdy miał w sprawie swój brudny,obrzydliwy biznes i każdy był egoistą.Młody nie był ani bohaterem,ani antybohaterem tylko żałosnym,małym i chytrym człowieczkiem.

makr

Wyobraź sobie rozgoryczenie wszystkich oszukanych przez Wilka z Wallstreet, który napisął o tym przefajnistą książkę, jeździ z fajnistymi wykładami i sprzedał prawa do oscarowego filmu, bo przecież jest takim bohaterem. =)
Jakby się postarać, to podobnych przykładów można się wielu doszukać.
A nie żal nam Ala Pacino w Bezsenności, albo Życiu Carlita, Pieskim popołudniu, czy Donnie Brasco? A już nad losem bohatera z Blow, granego przez J. Deepa to aż buuuuuuu się robi i łezka kręci w oku, że miał takiego pecha w handlu narkotykami i stracił kontakt z córką. Buuuu, biedny handlarz śmiercią.

AmonGoeth

mi najbardziej żal pablita z narcos, z memów, jak taki smutny cały czas chodzi

ocenił(a) film na 8
AmonGoeth

widać jak mocno masz zakorzenione w głowie przekonanie, że narkotyki = śmierć, pora przestać kierować się wzorcami sprzed 50 lat

ocenił(a) film na 8
Macaretos

Przecież żyjemy w PL. Nie widać że to biedak umysłowy ?

Macaretos

Narkotyki to samo zdrowie. Nie to co zacofana wódka

makr

pierd... pan w wieku 17 lat dostaje dożywocie za 8 kg narkotyków to wg ciebie jest normalne? nie zrobił nikomu krzywdy a dostaje dożywocie za to że nie udało im się dorwać burmistrza ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones