PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7702}
6,0 544
oceny
6,0 10 1 544
Miami Blues
powrót do forum filmu Miami Blues

warto

ocenił(a) film na 7


Nietypowa mieszanka czarnego humoru i kryminału w reżyserii Armitage'a
stanowi również całkiem udana próbę przedstawienia amerykańskiego snu w krzywym zwierciadle.

Junior uzależniony od kradzieży i kłamstw , po wyjściu z wiezienia nie rezygnuje z przestępczej działalności, jest przy tym lekkomyślny, chaotyczny i nieobliczalny. Kiedy przypadkowo poznaje prostytutkę Susie
postanawia ułożyć sobie życie korzystając z szablonowych wzorów
bo jak twierdzi ''moim problemem jest to, ze mogę mieć wszystko czego chce, tylko ze ja nie wiem czego chce''.

Gdy Susie wyznaje swe marzenia i sposób w jaki zamierza je urzeczywistnić, Junior odpowiada: - przejdźmy od razy do części ''żyli długo i szczęśliwie''
Wynajmuje wiec domek z ogrodem jak z obrazka, w którym jego kochanka, staje sie przykładną gospodynią domowa, gotującą smaczne posiłki.
W tym samym czasie kradnie policyjna odznakę i wciela sie w role gliniarza, ale podporządkowaną tylko jednemu celowi- kraść jak tylko nadarzy sie okazja, dodatkowo ujawniając swe mordercze skłonności.

Mimo ze film nie jest pozbawiony wad, sprawia pozytywne wrażenie,
duża w tym zasługa znakomicie zgranego duetu aktorskiego Alec Baldwin i Jennifer Jason Leigh. Postać grana przez Leigh urzeka swoja naiwnością i niewinnością, natomiast intrygująca i zagadkowa kreacja Baldwina należy do najlepszych w jego karierze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones