PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=749}

Oczy szeroko zamknięte

Eyes Wide Shut
7,3 111 590
ocen
7,3 10 1 111590
7,1 30
ocen krytyków
Oczy szeroko zamknięte
powrót do forum filmu Oczy szeroko zamknięte

każdy napisze o kryzysie młodego małżeństwa ... gdzie on i ona nie narzekają na powodzenie ... ale to tylko fasada to mgła za którą widać inną treść ... masz oczy otwarte ale nie widzisz jakbyś miał je zamknięte , ten film czyta się między wierszami tu nie ma miejsca na role prymitywnego beznamiętnego odbioru jak w filach z Segalem ...

Bill wchodzi na "impreze" na której nie ma prawa być !!! nie trzyma zasad i momentalnie widać iż nie jest wtajemniczony (jeśli starszy brat w loży ci się ukłoni i jest to na balu maskowym nie możesz mu odpowiedzieć tym samym , ukłon jest tu pytaniem ...przedstaw się bo nie znam twojej maski , przy pomocy gestu musisz mu podać swoje miejsce w hierarchi ) ... poza tym krąg wokoło ołtarza ofiarnego dla Lucyfera też nie jest przypadkowy i odzwierciedla pozycje w zgromadzeniu .

to jednak nie jest najważniejsze ... co się dzieje kiedy Bill "wpada" ...
Kapłan poleca mu się rozebrać , ktoś wie dlaczego ? reguła jest taka - odkrycie sekretów skutkuje dwoma drogami - przymusową inicjacją , lub złożeniem ofiary z człowieka . Inicjacja na tym poziomie lucyferiańskiego wtajemniczenia polega na wywołaniu jak największej seksualnej traumy u inicjowanego , przeważnie musi onanizować się przed resztą wtajemniczonych opisując swoje życie seksualne , a każdy zgromadzony ma prawo wykorzystać go . Bill ma jednak szczęście i ktoś się za niego ofiaruje

kluczowa jest rozmowa z Zieglerem w jego domu ...a raczej pałacu de luxe , ten bada Billa czy to zostawi dla siebie czy też dalej będzie robił śledztwo , lub czy da się go inicjować ... Bill tu ratuje swoje życie bo dalsze dochodzenie to śmierć , maska na poduszce to pokaz siły lucyferian "popatrz ile wiemy o tobie i co potrafimy , w każdej chwili zniszczymy cię jak zechcemy" ... ale popatrzcie na Zieglera jak mieszka jak żyje a jest jednym z nich , jednym z 40-50 na tej "imprezie" kim więc mogą być inni ?

Kubrik zapłacił za ten film , iluminati nie wybaczają takich rzeczy . Na badaczy "teorii spiskowych" mają swoje sposoby, ale na kogoś z takim potencjałem rażenia nie mają dobrego sposobu , perspektywa iż kilka milionów ludzi może zobaczyć prawdę powoduje iż muszą być ofiary ...

odsyłam do Sharon Tate i kary za "Dziecko Rosemary"

...tak w ogóle to kilka razy zetknąłem się z opiniami o mocnych odesłaniach pana z kopertą do Barona Guy de Rotschilda

ocenił(a) film na 10
maxhardcore

DavidTua ma rację. Odkąd mają magiczną drukarkę która drukuje dolary ich celem nie jest więcej pieniędzy. Ich celem jest całkowite zniewolenie ludzkości a mając pod kontrolą kilka miliardów ludzi pieniądze nie będą im do niczego potrzebne.

ocenił(a) film na 8
DavidTua

MAm pytanie co do tej interpretacji Talmudu. Wydaje Ci się, ze jest on na tyle wiarygodny? Wszystko byłoby wporządku z mojej strony gdyby autor nie napisał że Balaam to Jezus w tłumaczeniu Talmudu co raczej mi się nie zgadza, ale jeśli jest jakieś logoczne wytłumaczenie to z chęcia je usłyszę
; )

użytkownik usunięty
DavidTua

Przez takie wpisy się wkurzam, bo uświadamiam sobie, jak mało wiem o ocenianiu filmów, i jak mało ich oglądałem.

ocenił(a) film na 10

Tak poza tematem. Owiesek 2 dni temu na Zone Europa leciał film "Ściana". Widziałem, że masz "umrę jak nie obejrzę". Jeżeli masz zone europa to obczaj czasem bo powinni jeszcze puścić.

użytkownik usunięty
Kamileki

Niestety nie mam :(
Ale mam jeszcze ponad tydzień wolnego na obejrzenie, więc dam radę.

użytkownik usunięty
Kamileki

Rekompensuję sobie dzisiaj filmami:
- Dr. Strangelove
- Pluton
- Full Metal Jacket
Więc jest dobrze

DavidTua

Film wciągnął mnie strasznie i kiedy po ostatniej kwestii Nicole Kidman zobaczyłam napisy końcowe to byłam autentycznie wkurzona. Żaden wątek nie został pociągnięty do końca. Po prostu urwali film w dowolnym momencie.

I tak sporo wątpliwości rozwiałeś tym postem, ale zdecydowanie powinni nakręcić drugą część.

ocenił(a) film na 8
DavidTua

zaciekawilo mnie zdanie o Sharon Tate i kary za "Dziecko Rosemary" - moglabym prosic o wyjasnienie tego?

ocenił(a) film na 8
netya

Zabójca Tate miał być wytworem programu kontroli umysłu MK-ultra , przy pomocy LSD stał się "cynglem" bez własnej woli , Manson miał też być zaangażowany w kościół szatana ... Kara na Polańskim miała być wydana za ujawnienie za dużej liczby danych o kulcie szatana w NY , między innymi budynek w którym odbywa się akcja podobno był jednym z centrów , przed nim wiele lat potem zginą Lennon . Także podanie za dużej liczby poszlak i profesji jakimi mają się zajmować czciciele ...

Są i zdania takie że Polański wiedział o tym iż Tate zginie , i że sam zgodził się na taka ofiarę (...) nie mi to prorokować .
Fakt iż tylko jego chcieli ścigać za seksualne nadużycia na nieletnich też jest dziwny skoro imprezy u Nickolsona nie polegały na niczym innym

ocenił(a) film na 8
DavidTua

Oswald - zabójca (a właściwie jeden z nich) Kennedy'ego też był ofiarą MK Ultra. A Ruby, jego zabójca?

ocenił(a) film na 8
DavidTua

Co do dzieci - mówi Ci coś imię JonBenet Ramsey?

ocenił(a) film na 8
Pawuloniasty

wiem, że odgrzewam temat, znam sprawę Ramsey, jaki ma związek?

DavidTua

Wiem, że to nieco poza tematem, ale też w związku z masonerią. Mam ogólnie takie pytanie: jak to jest, że kościół uważa masonerię za wrogą sobie? Zastanawia mnie na przykład symbolika słońca w tym filmie. Jest to odwołanie do oświecenia i teorii solarnej znaczącej dla Iluminatich. Jakie jest natomiast pochodzenie symbolu hostii - też przedstawionej w formie słońca? Mówią, że dużo obrządków religijnych wywodzi się ze świąt na cześć Króla Słońca.. Dużo więc pogaństwa i w chrześcijaństwie, i wśród masonów. Jaka jest w tym względzie relacja między zakonem a kościołem?

ocenił(a) film na 8
FenschuVonSchlang

no proszę Cię :) nie karz mi tłumaczyć dlaczego organizacja chcąca zniszczyć Chrześcijaństwo , stojąca za prześladowaniem katolików , czcząca wszelkie pogaństwo jest uważana przez KK jako wroga

Jasne że były i będą próby "godzenia" masonerii i KK , ale z tego co pamiętam ostatnia skończyła się na analizie drugiego stopnia masońskiego i już dalej nawet najwięksi przyjaciele lóż w kościele nie dali rady ...

na resztę twych pytań nie znam odpowiedzi :(

DavidTua

Co do wrogości to właśnie w kontekście symboli pytałam. To nie miało być naiwne pytanie, tylko trochę defensywne w odniesieniu do masonów, taka ukryta kpina, także błagam o nieposądzanie mnie o takie głupstwa ;) (napisałam to rzeczywiście tak, jak gdyby to było odrębne pytanie...)

ocenił(a) film na 10
DavidTua

David nie wiem czy widziałeś, ale komuś przypadła do gustu Twoja analiza :)
http://tylkoumysl.pl/tajemnice-filmu-oczy-szeroko-zamkniete

ocenił(a) film na 8
Kamileki

dzięki za link , gdybym wiedział iż ktoś tak do tego podejdzie postarał bym się bardziej :)

ocenił(a) film na 8
DavidTua

A ja odsyłam do historii modelki Karen Mulder....która skończyła w psychiatryku z przypiętą łatką wariatki...a jak było niektórzy wiedzą.

ocenił(a) film na 8
Pawuloniasty

o tym nie slyszalam choc modelke kojarze, kiedys byla w scislym top 10 modelek na swiecie jak pamietam. mozna cos wiecej prosic w kwestii wyjasnienia?

ocenił(a) film na 8
Pawuloniasty

no właśnie rozwiń kwestie , bo wpisując w google widzę tylko krótkie newsy na stronach w stylu "pudelek" ... a specjalnie nie chce mi się podbijać im statystyk :)

ocenił(a) film na 8
DavidTua

ja znalazlam tyle ze w pewnym momencie zaczela miec problemy na tle psychicznym, narkotyki itp rozne historie opowiadala, potem zmieniala zeznania, ale niewiem co sie aktualnie z nia dzieje i jak sie to wszystko skonczylo. czyzby zostala zmanipulowana i oczerniona czy co?

ocenił(a) film na 8
DavidTua

Karen Mulder, ale nie tylko ona...Cathy O'Brien, Barbara Hartwell, Lynn Moss-Sharman, Claudia Mullen czy Brice Taylor... wszystkie one twierdziły, że były wykorzystywane przez osoby z kręgów elit jako seksualne niewolnice, kontrolowane i traktowane jak bezwolne niewolnice, oferowane wpływowym osobom niczym towar. Poczytajcie więcej o MK ULTRA... Najgorsze, że rodzice tej dziewczyny faktycznie byli zdania, że to tylko narkotyki i problemy psychiczne...tym większy jest to dramat.

ocenił(a) film na 8
DavidTua

http://davidicke.pl/forum/niewolnicy-mediow-kontrola-umys-ow-mk-ultra-monarch-t1 607.html

ocenił(a) film na 8
Pawuloniasty

o wlasnie, to samo znalazlam szukajac jakiegos info. sporo do poczytania , napewno nadrobie, szkoda ze sporo dokumentow tam wstawionych jest juz niedzialajacych ;/

ocenił(a) film na 8
Pawuloniasty

a co sądzisz o wątku tęczy ... piszę to w kontekście programu Monarch

dwie piękne panie na imprezie świątecznej Ziglera mocno narzucają się Harfordowi , w zasadzie prosząc się o seks ... jest tam kwestia o "dostaniu się na koniec tęczy"
"kontroversy" w swojej interpretacji piszę o tym iż symbol tęczy jest jakimś kluczem w programach kontroli umysłu ... czy uważasz iż kwestia wypowiedziana przez jedną z tych pięknych dam może być zinterpretowana tak iż końcowym produktem programu jest kobieta spełniająca bez oporów zachcianki męskie , czy tez w jakimś stopniu uzależniona od takich doznań sztucznie wywołaną nimfomanią ?

jest jeszcze motyw Milicha i jego córki ... sklep Milicha jest ozdobiony symbolem tęczy ... a jego córka 14-15 latka sprawia wrażenie niezwykle wyzywającej w każdej sekundzie obecności na ekranie ... czyli znowu tęcza i nienaturalnie wyuzdana kobieta ?

o Davidie Icku napiszę osobny wątek bo jest wart bliższego scharakteryzowania

ocenił(a) film na 8
DavidTua

Swoją drogą te programowanie, kontrola umysłu.... rany, brzmi jak horror :) wyobraź sobie człowieka, którego wzięli w obroty i nastawili w taki sposób, że gdy usłyszy określone słowa, melodie - cokolwiek to zamienia się w narzędzie do zabijania i ślepo wykonuje rozkazy. W taki sposób podobnież zginęła Tate...Manson i jego muzyczka po odsłuchaniu Helter Skelter po prostu poszli wykonać rozkaz. Np. w telefonie mogli im to puścić.

ocenił(a) film na 8
DavidTua

Icke sam się skompromitował teorią o Reptilionach ;)

ocenił(a) film na 8
DavidTua

Co do Sharon Tate, miałeś na myśli tę analizę? :)
http://radtrap.wordpress.com/2011/04/02/dziecko-rosemary-roman-polanski-i-ciemna -strona-hollywood/

DavidTua

Nie potraktuj mojego wpisu jako personalny atak na siebie. Mimo, że to co z taką elokwencją opisujesz uważam za bzdurę. Może nie kosmiczną, ale jednak bzdurę. Od zawsze ludzkość wierzyła w rozmaite tajemne spiski, aby móc zrozumieć zdarzenia czy procesy, których nie może zrozumieć po swojemu. Ja nie zamierzam przeczyć temu, że istnieją rozmaite stowarzyszenia czy grupy interesów, które wzajemnie się wspierają w swoich działaniach. No może z wyjątkiem Polaków, których jednoczy głównie chęć wyniszczenia samych siebie. Za pewno istnieje multum kultów czy grup osób reprezentujących podejście biznesowe. Ale to zdecydowanie za mało, aby można było powiedzieć, że istnieje jakiś tajemny i realizowany od stuleci plan opanowania świata. Obojętnie czy to przez Żydów czy przez masonów lub wyznawców Lucyfera. To, że ktoś tam napisał jakieś książki na które się powołujesz nie ma żadnego znaczenia. Bo rozmaici ludzie piszą różne książki. Każdy ogarnięty jakąś obsesją udowodnienia swojej racji i oświecenia ciemnej i nieświadomej niczego masy wyjmuje się automatycznie z ram zdrowego rozsądku i obiektywnej, sceptycznej analizy faktów. Obojętnie czy będzie to ktoś kto widzi tajemny spisek w Opus Dei, masonach, Żydach czy banalnej katastrofie smoleńskiej, Skull & Bones i grupie Bilderberg. Pamiętam kiedyś lekturę pewnej książki w której autor-francuski ksiądz udowadniał lucyferyczne odwołania w nazwach zespołów muzycznych. I tak AC/DC do według niego było AntiChrist/DeathtoChrist. Nawet poczciwa ABBA też została zaliczona do tej grupy ze względu na słowo oznaczające ABBA czyli Ojciec napisane w ten sposób, że jedna z literek B była graficznie przedstawiona w lustrzanym odbiciu. Czyli stanowiła zaprzeczenie. Czyli nie Ojciec a Szatan. Można tak się bawić ze wszystkim i uwierzyć we wszystko. Jeśli kult Lucyfera jest tak silny, jak się go opisuje to jak to się w ogóle stało, że jeszcze nie odniósł globalnego sukcesu? Podobnie jak żydowska dominacja? Jak w ogóle mógł powstać ten film, skoro zdradza rzekome tajemnice? Naprawdę nie ma się czym podniecać. Oczywiście nie wykazywać się naiwnością, że świat napędzany jest ludzką życzliwością, miłością bliźniego i wolny od grup interesów i wszelkiego nacisku. Ale to jeszcze za mało, aby uwierzyć, że świat to pole bitwy na którym pionki bezkarnie rozstawiają masoni, dupczący się jak norki lucyferianie a nad tym wszystkim siedzi Mossad. Kto chce niech wierzy, ale skutkiem będzie jedynie opętanie na miarę Joanny od krzyża.

ocenił(a) film na 8
SicSemperTyrannis

W końcu jakiś głos rozsądku :) Dzięki Ci za te słowa, bo zaczynałem już wierzyć, że w Polsce mieszkają sami nawiedzeni wyznawcy spiskowej teorii dziejów :)

ocenił(a) film na 7
SicSemperTyrannis

Twoja wypowiedź byłą nawet jako tako sensowna ale jeśli katastrofa smoleńska jest dla Ciebie banalna to ja na prawdę Ci współczuje stopnia ignorancji, krótko krótkowzroczności i braku wiedzy

Alan83

Banalna jest nie tyle sama katastrofa co jej domniemane przyczyny. Mało to katastrof w naszej historii? Co do braku wiedzy to nie wiem o czym mówisz. Mam rozumieć, że Ty posiadasz na ten temat wiedzę? Jaką i skąd pochodzi, jeśli łaska?

ocenił(a) film na 7
SicSemperTyrannis

Łaska jest taka że wystarczy zorientować się jakie zmiany nastąpiły w jej wyniku. Zanim jeszcze ciała ofiar dobrze nie ostygły umorzono 1,2 mld dług Gazpromu i zrobiono roszady na stanowiskach które pachną na kilometr moskiewskim desantem. Oczywiście takich smaczków jest więcej. Warto zapoznać się choćby z diagramem http://www.zebrowski.info/smolensk/vqaakvo.jpg a to że ręce Kremla są długie wie chyba każdy który stara się interesować polityką wschodnio-europejską.
Kraje jak Litwa czy Czechy sygnalizowały już głośno swoją dezaprobatę wobec naszej polityki. Amerykanie subtelnie wskazują zwrot w kierunku FRi i prędzej czy później poniesiemy tego przykre konsekwencje. W dodatku jak już piszesz o licznych katastrofach to wypada zaznaczyć że niemal każda takowa w cywilizowanym świecie jest przedmiotem złożonych badań przeprowadzanych przez organy państwowe, komisje i naukowców czego nie doczekaliśmy się w przypadku Smoleńska. Do tego od początku media main stremowe wprowadzały w błąd podając nieprawdziwe informacje i sugerowały rzeczy które nie miały miejsca. Mam tu na myśli błąd pilota czy naciski które jak wiemy na chwilę obecną nie miały miejsca.
Poszukaj na YouTube audycji z gen. Petelickim. Człowiek ten już nie żyje co jest tematem na osobną rozmowę. Jak masz troszkę czas uto warto poczytać jedną z wielu stron i analiz http://smolensk-2010.pl/2011-01-13-smolensk-hipoteza-zamachu-argumenty-w-pigulce -v2.html
Tyle w temacie bo to wątek poświęcony nieco innemu zagadnieniu a kogo interesuje wspomniana tematyka zada sobie odpowiednią ilość trudu aby dotrzeć do odpowiednich źródeł na stronach www i yt.

Alan83

Odpowiadam jedynie dlatego, bo wypada. Rzeczywiście to nie wątek na takie tematy. A nawet gdyby był, zdaję sobie sprawę, że nikt nikogo nie przekona. Nawet się nie łudzę. Pytałem Cię o wiedzę. Odpowiedziałeś-youtube i internet. Przyjmuję do wiadomości. Tak przy okazji czytałem kiedyś w spisie osobliwości Charlesa Forta o stowarzyszeniu ludzi, którzy święcie wierzą w to, że Ziemia jest płaska. Mają również opracowany zestaw doświadczeń za pomocą których są w stanie to przekonanie udowodnić niedowiarkom. Książka ma już parę lat, ale wyobrażam sobie jak w dobie internetu ich siła perswazji nabrała mocy.

ocenił(a) film na 7
SicSemperTyrannis

Prasa i media bardzo często sterowane przez służby specjalne wprowadzały chaos informacyjny. W czasie pierwszej wojny światowej Niemcy mieli w swoich rękach część francuskiej prasy która siała ferment w społeczeństwie działając demobilizująco co skończyło się między innymi buntami we francuskiej armii. Podobnie było w czasie II WŚ i w kolejnych dekadach aż do współczesności. Przykładowo we Francji KGB miało w swoich rękach głównych dziennikarzy (patrz Archiwum Mitrochina). Jestem niemal pewny że podobna sytuacja ma miejsce aktualnie w Polsce. Mam nawet kila typów ale prawda jest taka że jeśli ktoś śledzi publicystykę to nie powinien mieć kłopotów z odgadnięciem o kogo chodzi :)

Alan83

Poczytałem. Rozważania na temat czy mgła była prawdziwa czy sztuczna, bo rozpylona przez inny, ruski samolot. To i tak postęp w stosunku do tych, którzy uważają, że samolot w ogóle nie wystartował. Szkoda czasu na bicie piany. Dużo zdrowia życzę.

ocenił(a) film na 7
SicSemperTyrannis

Poszukaj więc na temat udziału Turowskiego, Krasnokuckiego, twerskich klimatów i przerzutów w sztabie wojskowym FR, nawigacji, przygotowania delegacji i zabezpieczenia, kłamstw BORU, MSZ i Kancelarii Premiera.
W dodatku zdaj sobie sprawę że wrzucanych jest wiele materiałów które mają dyskredytować merytoryczne argumenty więc nie trzymaj się kurczliwie teorii opartej jedynie na mgle, zestrzeleniu czy podmianie samolotów tylko rozpatruj to wielopłaszczyznowo.
Osobiście chciałbym poznać prawdę jak wyglądał przebieg katastrofy, ale to co wiem z oficjalnych ustaleń i materiałów, czyli tego co zachowano i upubliczniono na temat organizacji i tego co było po katastrofie stanowi wystarczającą porcję materiału żeby nie ufać FR, naszemu rządowi i służbom który przy współudziale TVNu, GW i mediów spokrewnionych na czele z telewizją publiczną wprowadzały naród w zakłamanie od pierwszych minut po katastrofie.

Alan83

I to wszystko po to, aby zabić Lecha Kaczyńskiego? Ani to papież, ani Obama, ani nawet Wałęsa. Jego wartość jest tylko iluzoryczna i tkwi jedynie w głowach jego zwolenników. A tutaj nie jesteśmy w stanie się przekonać, bo z wiarą się nie dyskutuje. Jedno jest pewne i nie sposób się choć w tym nie zgodzić ze zwolennikami wielkości LK. Była to katastrofa niesłychana i niewidziana w historii. Ale to za mało, aby uznać czyjekolwiek sprawstwo z zewnątrz. Swoją drogą (mówię bez sarkazmu) jak Ty w ogóle możesz spokojnie funkcjonować w kraju, w którym rząd Rzeczypospolitej, służby specjalne, gazety, telewizja, nawet i piloci prezydenckiego samolotu to szemrane towarzystwo grające przeciwko własnemu krajowi? Poczytaj ten wątek jak rozwinął się w kierunku tajnych spisków przeciwko Kubrickowi i tajemnic, które omotały cały świat pajęczyną snutą przez grupę Bilderberg, Skull & Bones czy komu tam co do głowy przyjdzie. Myślisz, że wiara, że LK mógł w jakikolwiek sposób zaszkodzić interesom Rosji czymś się od tego różni?

ocenił(a) film na 7
SicSemperTyrannis

Nie wiem jak przeliczasz wartość ale najprawdopodobniej jesteś ofiarą agentury wpływu jaka była widoczna przez ostatnie lata. Polityka energetyczna, łupkowa, elektrowni w Możejkach, sprawy wojny w Gruzji, tarczy, solidarności państw nadbałtyckich są przykładem że L.K. miał duże znaczenie i sprawy te mocno tąpnęły po jego śmierci lub poszły niewłaściwym torem.
Z resztą nie o o L.K. sprawa się rozbija a może i przede wszystkim Generała Gągora i wojskowych NATO (generał miał być przyszłym szefem NATO), Skrzypka, prezesa NBP (kwestia rezerw finansowych i wpływu MFW) a także ludzi Solidarności i prawicy i to nie tej znanej z opozycji parlamentarnej ale "zasłużonej elity" która pchała wózek do przodu. Do tego dochodzi sprawa aneksu do raportu WSI w "poczekalni" i niewygodne szefostwo IPN.
Ś.P. Generał Petelicki nie był "pisowcem". Posłuchaj co miał do powiedzenia. Obraz jest przerażający.

I jeszcze jedno. Skąd ty wywnioskowałeś że jestem zdania że piloci prezydenckiego samolotu czy jakikolwiek inny polski pilot to szemrane towarzystwo grające przeciwko naszemu krajowi?! Gdzie ja tak napisałem i skąd takie wnioski? Brakiem znajomości procedur, języka rosyjskiego, szkolnymi brakami i błędami oraz pijaństwem obwiniali naszych pilotów kacapki oraz moskiewscy desantowcy w "polskich" mediach.
Dlaczego tak uważam i jak mi się żyje? A no żyje się trudno ale wiem przynajmniej na co zwrócić uwagę i z kim rozmawiać i w jaki sposób. Nie dokładam ręki do wzmacniania pozycji tych panów choćby poprzez wybory parlamentarne i prezydenckie.
Skąd takie wnioski? A no choćby stąd że przez cały okres funkcjonowania WSI ta instytucja nie złapała żadnego szpiega Federacji Rosyjskiej kiedy przykładowo w takich Czechach a nawet na takiej Litwie, Łotwie czy Estonii ich kontrwywiad wyłapał już ich setki. Gdzieś czytałem że Czesi ostrzegali Polskę że na jej terenie działa kilak setek agentury rosyjskiej skupionej wokół FSB, SWR i GRU, a możemy mieć niemal pewność że Polska jest miejscem gdzie rozbudowana jest silnie agentura Izraela (mocna od czasów gdy CIA działało w Europie wschodniej) i Niemiec oraz Francji. Nie wierzysz to poszukaj informacji. W szeregach najwyższych stanowisk państwowych i generalicji mamy agentów pokroju człowieka o ps. "Profesor". Dane na ten temat zostały jakiś czas temu odtajnione i nikt nie robi z tego kłopotu, ale jak może być inaczej jak ludzie pokroju Czempińskiego, Dukaczewskiego (porozumienie SOWA) są ciągle aktywni? Jeśli każdego dnia dowiadujemy się o jakiś aferach albo ludziach wrogo nastawionych do polskości i naszych sojuszników. Patrz choćby dzisiejszą informację na temat konsultanta z ramienia PO w komisji ds. służb specjalnych -> http://niwserwis.pl/artykuly/prof-stanislaw-hoc-karnoprawna-ochrona-informacji.h tml
Polecam poczytać książki lub artykuły w sieci bazujące na wiedzy takich autorytetów jak choćby Suworow.

Alan83

To naprawdę moja ostatnia odpowiedź. Nie ma sensu tego ciągnąć. Naprawdę uważasz, że Suworow może tu być autorytetem? W jakiej sprawie? Bieżących operacji wywiadowczych? A co on o tym może wiedzieć skoro prysnął w 1978 roku? I jak on w ogóle żyje skoro wszechmocne macki rosyjskich służb sięgają wszędzie? Aż dziw, że nikt go parasolem w Polsce nie ukłuł podczas jego wizyt. Przecież w przeżartej sowiecką agenturą Polsce nie powinno być z tym problemu.

ocenił(a) film na 7
SicSemperTyrannis

Myślę że tutaj leży odpowiedź http://www.panstwo.net/749-usuncie-agentow-poki-jeszcze-mozna

Dodam jeszcze że w Rosji nic się do dzisiaj nie zmieniło. Jest nawet gorzej bo kiedyś państwo miało służby a teraz służby mają państwo. W politbiurach wyczekuje się na naiwność zachodu podobnie jak za czasów Chruszowa i Kenediego. Doktryna aparatu na wschodzie jest cały czas wroga. W Rosji działa szereg grup i interesów które ze sobą rywalizują. Siłowniki, cywiliki, zbuntowani twardogłowi, oligarchia. Nie wszystko jest bezpośrednio sprzężone w centralnym ośrodku władzy czyli na Kremlu stąd o niektórych ruchach może nie wiedzieć z wyprzedzeniem sam Putin :)

ocenił(a) film na 7
SicSemperTyrannis

Paradoksalnie władza w Rosji chce pokazać że jest silna i zarazem że potrafi się kontrolować w zależności od kontekstu i sytuacji. Próbują pokazać że dorośli do standardów znanych na zachodzie co jest mocno groteskowe. Z zasady KGB itp. nie wybacza i dowodem jest że Litwinienko i szereg innych ludzi których nie uratowała ucieczka na zachód. W sprawie smoleńskiej pomijając "seryjnego samobójcę" który grasuje po naszym kraju żniwo kostucha zebrała w strukturach wojskowych FR (dla chętnego nic trudnego aby wyszukać nawet oficjalnych komunikatów - patrz choćby na Siergieja Tretiakowa). Wielu obserwatorów uważa że jeśli nawet smoleńska katastrofa byłaby wynikiem zwykłego zbiegu okoliczności (choć czy pomiędzy zaniechaniem i stworzeniem warunków albo bezpośrednią działalnością różnica jest nie duża) to Rosja i tak mogłaby próbować grać przed światem i wykorzystać takie wydarzenie jako straszak na wszystkich niepokornych. W końcu na bazie strachu i terroru funkcjonuje tej graj nie od dzisiaj.

ocenił(a) film na 7
SicSemperTyrannis

Aha tak przy okazji jeszcze dwie rzeczy bo jesteś z gatunku "niedowiarków" i osób które powątpiewają w siłę jednej osoby do przeciwstawieniu się systemowi to podam ci pierwszy przykład z brzegu.
Po pierwsze. Dla przykładu przed pierwszą WŚ Towarzysz Lenin był płotką. Do rewolucji było jeszcze daleko i w zaciszu prowadził swoją grę która przejawiał także. anty-carską działalność. Mimo wszystko znalazło to zainteresowanie i mocne wsparcie ze strony niemieckich służb. Finansowali to wszystko a nawet ratowali skórę gdy był w opałach. Jak potoczyła się dalej historia i do czego doprowadziła chyba nie muszę dalej pisać?
Po drugie. Jeśli Prezydent który ma sporo prerogatyw w konstytucji i sztab ludzi który wpływa na obsadę ważnych urzędów, rad i wojska nie ma sposób do wpływania na losy kraju to trudno jest prowadzić jakąkolwiek dyskusję. Gdyby tak nie było to przeróżne ośrodki władzy i wpływu w ostatnich wyborach prezydenckich nie namaszczały by tak skutecznie Komorowskiego na Prezydenta a on sam nie posiadałby tak silnej pozycji i nie wpłynąłby na skręt na wschód w polityce międzynarodowej!

Alan83

Ciężko Cię zniechęcić. Przykład z Leninem jest akurat o tyle ciekawy, że mimowolnie kojarzy mi się z pewną postacią naszej polityki. Też zawsze był płotką, żadnej działalności nie przejawiał i nagle ni stąd ni zowąd awansował na pierwszego patriotę Rzeczpospolitej i niezłomnego bojownika o "wolną" Polskę. A czy ta mocna pozycja wzięła się ze wsparcia obcych służb to ja już nie wiem. Niech sobie każdy sam odpowie. Skutki tej działalności jednak są takie, że powinni go za to ozłocić.

ocenił(a) film na 7
SicSemperTyrannis

Rozumiem że chodzi o Wałęsę? Naiwny ten kto myśli że to był czasy Spartakusa jak można coś było zrobić w pojedynkę przeciwko sowietom:)
A tak bardziej na temat to nie wiem czego masz nie wiedzieć? Choćby książka Cenckiewicza oparta na materiałach archiwalnych których autentyczności nie ma jak podważyć jest wystarczająca. Tu dla porównania podam przykład domniemanej "teczki" Jarosława K.. która faktycznie okazała się sfałszowana i co potwierdziło ostatecznie nawet samo "Nie" Urbana, mimo że odpowiedzialny za ten paszkwil płk. Lesiak jest z tej samej krainy co Josek Urbach :) ale czasem gdzieś jeszcze mimo wszystko widzę jakieś wrzutki na ten temat w sieci tylko nikt się pod tym oficjalnie nie chce podpisać więc w oficjalnym obiegu tego nie usłyszysz:)
W dodatku dosłownie przed paroma tygodniami Czesi ujawnili publicznie, tj. do tego stopnia że można było nawet o tym w telewizji mainstreamowej usłyszeć, informację z Archiwum Służb Bezpieczeństwa" która bezsprzecznie nie jest żadna podróbką czy prowokacją i która jest bezsprzecznym potwierdzeniem że nasz bohater był na smyczy służb z własnej woli i jeszcze na tym zarabiał :)
Cytat z przekazu medialnego (skany dokumentów dostępne w sieci)
"Co do współpracy Wałęsy z funkcjonariuszami polskiej Służby Bezpieczeństwa, Ciastoń oznajmił, że do pozyskania Wałęsy doszło w roku 1970 w czasie strajków na Wybrzeżu. Informacje podobno pisał własnoręcznie. Podpisywał też potwierdzenia odbioru kwot pieniężnych, które otrzymywał za współpracę. Ciastoń nie wie, kiedy skończyła się współpraca Wałęsy z SB, ale trwała jeszcze w roku 1976."

Zresztą wystarczy zobaczyć kim się ten człowiek otaczał, jak się skompromitował i co najważniejsze co robi do dzisiaj i kogo wspomaga. Gdyby ta jego działalność była faktycznie w duchu patriotyzmu to miał czas przyznać się do romansowania, ujawnić wszystko jak leci. Ludzie by mu wybaczyli wszystkie grzechy. Na pewno by tak zrobił bo był całkiem cwany ale nie miał argumentów. Zachował się obraz jak to Wachowski sterował nim z tylnego siedzenia a Czempiński wynosił teczki na jego polecenie z czego nie wyciągnięto nawet konsekwencji. Zresztą jego prezydentura czyli losy już w "wolnej Polsce" to same smaczki w rodzaju takich jak "obiad drawski". Nawiasem mówiąc jak można ufać człowiekowi który nawet w sprawie swoich związków z młodości i zrodzonych dzieci kłamał w żywe oczy patrząc na reportaże z jego rodzinnych stron i tego co zachował papier.
Prawdziwa przemiana miała prawo bytu przed wprowadzeniem stanu wojennego który był właśnie reakcją Jaruzela vel Spawacza :) na silną opozycję (patrz Solidarność Walcząca) i bardzo aktywne wsparcie od służb zachodu. Niestety w wyniku decyzji moskala ludzi z ideałami, siłą, zapleczem i kontaktami internowano a reszta sama ze strachu uciekła (patrz liczna emigracja z tego okresu). Wynikiem było że dorżnięto w ten sposób kolejne elity (który to już raz?), patriotów z zapałem i zostali nam w tym kraju prawie sami kolaboranci. Nie obrażając nielicznych co się z wiarą i oddaniem dalej poświęcali się sprawie to wyszli trochę na naiwnych ale mimo wszystko może dzięki temu wózek pojechał dalej. Jedno jest pewne. Wystraszone społeczeństwo karmiono propagandą ale ludzie na ogół mieli świadomość że kłamstwo i manipulacja. Efektem była w 100% kontrolowana transformacja za którą płacimy wysoką cenę. Po '89 dalej kłamią tyle że subtelniej bo są bardziej doświadczeni a społeczeństwo paradoksalnie podatniejsze bo nie ma czasu ani chęci na refleksje.

* Jak na tacy ta maskaradę widać na tym filmie dokumentalnym który bardzo długo leżał w archiwum aby przypadkiem społeczeństwo nie przejrzało na oczy http://www.youtube.com/watch?v=WWT5IP5x8Rs (3 części)

Dla mnie Bohaterowie z tamtych czasów są większości anonimowi. Ludzie przyzwoici i "znani" to ludzie pokroju Gwiazdy czy Ś.P. Suwnicowej Walentynowicz. Na pewno miarą bohaterstwa tamtych czasów nie jest jedynie kwestia internowania bo ta w wypadku Wałęsy czy Michnika opisywana i udokumentowana jest na zdjęcia bardziej jako wczasy i wzmocnienie PRu jak to się współcześnie zwykło mawiać :) Dla przykładu wielu osobom w tym kraju zależy żeby umniejszyć działalności takiego Jarka i przede wszystkim jego Ś.P. brata Lecha za czasów "Solidarności". Jadą właśnie na takich argumentach że ich nie internowano i że pozyskiwali wygodnie wykształcenie. Ja ich nie traktuje jako głównych bohaterów ale ludzi którzy dołożyli mimo wszystko cegłówkę do tego ruchu i z nim byli. Podkreślmy ruchu robotniczego, w czasach gdy większość intelektualistów a przede wszystkim ludzi związanych z palestrą nie chciała mieszać się w takie sprawy. Mimo to taki Lechu jako prawnik i pracownik uniwersytetu przełamał i bez wielkiego rozgłosu zajmował się obsługą prawną robotników (patrz pisma układowe). Z resztą każdy w tamtych czasach jest małym bohaterem jeśli "nie przeszkadzał" i nie wzmacniał obcego i narzuconego nam siłą systemu. Tyle w temacie.

ocenił(a) film na 7
SicSemperTyrannis

Przypadkowo trafiłem dzisiaj na dwa filmy.
1. Przeglądając stronę Żołnierzy Wyklętych. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7PLQ2zpF-4E#! który obrazuje że śledztwo katastrofy odbiega znacząco od jakichkolwiek standardów przyjętych na świecie
2 Klip ujmujący w zasadzie całość wypowiedzi jakie padły ze strony forumowiczów na temat spisków i ograniczenia ludzkiej świadomości http://www.youtube.com/watch?v=XSlHBAwOsqs&feature=player_embedded
.
.
a na koniec jeszcze taka ciekawostka http://forum.gavagai.pl/index.php?topic=340.0

Alan83

No i jak sytuacja, jaśnie oświecony, po 6 latach po naszej wymianie zdań? Wyszło na Twoje czy na moje w kwestii banalnej katastrofy lotniczej/zamachu pod Smoleńskiem? Dowiedzieliśmy się czegoś więcej poza tym, że Berczyńskiemu (uciekł do USA, gdy go przycisnęli), Nowaczykowi czy Bieniendzie spuchło konto w banku dzięki pracy w tej śmiesznej "komisji"? Czym teraz będziesz tłumaczyć brak wraku Tupolewa po 3 latach nieskrępowanych rządów PiS, uwalenie kontaktów na modernizację wojska, szkolenie gówniarzy żeby se pobiegali w lesie z patykami na Specnaz czy modlitewniki na front walki z wrażym Putinem? Kto jest temu winien? Masoni, Żydzi czy wyznawcy Lucyfera?

SicSemperTyrannis

Poczytaj sobie kolego książki Henryka Pająka, może kiedyś coś do Ciebie dotrze. Albo piszesz to świadomie w celu dezinformacji albo masz tak wyprany mózg że nic już nie pomoże.

ocenił(a) film na 7
SicSemperTyrannis

Widzę że masz flagę konfederatów jako avatar więc pewnie interesują Ciebie rzeczy związane z USA i wojną secesyjną. Słyszałeś kiedyś o loży masońskiej która bardzo aktywnie zabiegała o to aby wspomniana wojna trwała sobie w najlepsze?:)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Les_Neuf_S%C5%93urs

Alan83

Alan daj spokój. Ma 47 lat i mam głęboko w doopie te rozpalające młode umysły niusy o światowych spiskach. Nie bierz tego do siebie, bo nie chcę Ci w niczym uchybić. Ale fascynację rewelacjami "Gazety polskiej", "Tylko Polska" czy "Najjaśniejszej Rzeczpospolitej" mam za sobą od lat. Jeśli masz wolę zatruwać swoje życie i swoich bliskich bzdurami lęgnącymi się w głowach paranoików wszelakich to Twoja wola. Mnie odpuść proszę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones